• امروز : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳
  • برابر با : Tuesday - 28 May - 2024
3
پایگاه خبری تحلیلی بهارگیلان (bahargilan.ir) :

سخنان دکتر احمدی نژاد درباره اعتراضات مردم اصفهان و آبان ۹۸ / مردم را رو در روی هم قرار ندهید!

  • کد خبر : 3765
  • ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۰:۴۸
سخنان دکتر احمدی نژاد درباره اعتراضات مردم اصفهان و آبان ۹۸ / مردم را رو در روی هم قرار ندهید!

دکتر احمدی نژاد گفت: یک خواهش دارم؛ مردم را به جان هم نیندازید. مردم بیچاره چه گناهی کرده اند که اسیر یک عده مدیران و مقامات شده اند!؟ ملت ایران گناه کردند که پای یک عده ایستادند؟ امیدواریم توجه کنند. هیچکس حق ندارد در جهت تفرقه و به جان هم انداختن مردم و مقابل هم قرار دادن مردم کاری انجام بدهد. این بزرگترین گناه است.

متن کامل سخنان دکتر احمدی نژاد در جمع مردم استان زنجان به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحيم

اللهم عجل لوليك الفرج والعافية و النصر واجعلنا من خير انصاره و اعوانه والمستشهدين بين يدیه

خیلی خوش آمدید، بزرگواری فرمودید. خدای بزرگ را سپاسگزارم که توفیق حضور در جمع شما و زیارت چهره های شما را عنایت فرمود.

امروز عزیزانی از استان زنجان، بزرگواری کردند و اکنون در خدمتشان هستیم. من دو سه نکته را خدمت شما عرض می کنم.

شیطان دنبال تحقیر انسان هاست. یکی از راه های تحقیر انسان ها، به جان هم انداختن مردم است. با موضوعات ساختگی، با توهمات و با طراحی های ناجوانمردانه مردم را به جان هم می اندازد و مقابل هم قرار می دهد. اینهمه جنگ در طول تاریخ اتفاق افتاده است. یک زمان جنگ ها دفاعی است، دفاع واجب، لازم و ارزشمند است. اما آن کسیکه برای توسعه طلبی، قدرت طلبی و چپاول، جنگ راه می اندازد، آن کسیکه می خواهد برتری خودش را اثبات کند، آن کسیکه جنگ راه می اندازد تا اسلحه بفروشد، آن کسیکه جنگ راه می اندازد تا سرزمین ها را به دایره سلطه خودش اضافه کند، منشا این ها شیطان است. می خواهد مردم را  به جان هم بیندازد. اگر مردم به جان هم بیفتند، جز کشتار، ظلم، فساد و تحقیر انسانیت، نتیجه دیگری در بر ندارد.

شیطان الان در دنیا چه می کند؟ اصلا فرهنگی که دارند در دنیا القاء می کنند و نظام سرمایه داری موجود در عالم، مبتنی بر تقابل انسان ها با هم است. می گویند اگر می خواهی برخوردار باشی، باید کاری کنی که یک عده فقیر باشند. اگر می خواهی در امنیت باشی، باید امنیت یک عده را از بین ببری. اگر می خواهی باشی، دیگران نباید باشند. تنازع برای بقا! یعنی نابود کن تا باشی! له کن تا باشی! تحقیر کن تا عزیز باشی! فقر را گسترش بده تا برخوردار باشی! این ها همه کار شیطان است.

در طول قرن ها، در کشور خود ما هم تلاش شده به بهانه های مختلف حتی با عناوین مقدس، مردم را مقابل هم قرار بدهند. عناوینی که ذات آن ها برای وحدت آفرینی است. آن را می گذارند و برای اختلاف آن را بهانه می کنند.

چند تا دین داریم؟ کلا خدا یک دین بیشتر نفرستاده است منتهی بتدریج فرستاده است. چقدر در دنیا به نام دین و مذهب اختلاف ایجاد کردند؟ آقا درست است، دین ما یکی است اما مذهب ما فرق می کند! ببینید شیطان چگونه بزک می کند! در طول 800-700 سال چقدر در ایران کشتار کردند! یک نفر از شمال شرق ایران حرکت کرد و همین طور در کل ایران کشتار به راه انداخت. چقدر از سرها مناره ساخت! فقط به این دلیل که می گفت مذهب ما با شما فرق می کند، مذهب ایرانی ها انحرافی است!

دین آمده که بگوید همه انسان هستید، با هم و در کنار هم باشید، به یکدیگر محبت کنید، با عدالت رفتار کنید، انصاف داشته باشید، به هم احترام بگذارید و همدیگر را تحویل بگیرید.

شیطان تلاش می کند به نام آزادی و عدالت، به نام نژاد، زبان، جغرافیا و این تقسیم بندی هایی که امروز ایجاد شده، اختلاف درست کند. الان این 216-215 کشور از کجا آمده اند؟ از آسمان آمده اند؟ یعنی خدا 216 ملت درست کرده و گفته شما اینجا، شما هم آنجا، تکان هم نخورید!؟ تو با آن یکی فرق می کنی، اگر پایش را این طرف گذاشت، او را بزن!؟ به آن یکی هم گفته پایش را گذاشت این طرف، او را بزن!؟ هر کدام برای خودشان یک قانونی وضع کرده اند و ملت ها را به استثمار و زنجیر کشیده اند و تحقیر کرده اند!

شما اگر بخواهید به کشور همسایه سفر کنید، باید از 16 کانال اجازه بگیرید! از آن طرف هم کسی بخواهد به کشور شما بیاید به همین شکل است! خیلی مواقع هم اصلا اجازه نمی دهند. چرا اجازه نمی دهید؟ ما همه انسان هستیم، دنیا هم برای همه است. این ها همه اش شیطانی است.

بنظرم امروز باید در دنیا کلاس های شیطان شناسی برگزار شود. خدا تنها به یک موجود گفته ” انه لکم عدو مبین “. دشمن زیاد داریم ولی همه آنها تابعین شیطان هستند. آنکه خدا اکیدا دستور داده که ” الم اعهد الیکم یا بنی آدم ان لاتعبدوا الشیطان ” من از شما عهد نگرفتم که شیطان را پیروی نکنید؟ ” انه لکم عدو مبین” شیطان دشمن آشکار است ولی شیطان کاری کرده که اصلا او را نمی بینیم، حواسمان نیست.

این روزها در اصفهان موضوع آب پیش آمده است. می خواهند مردم را مقابل هم قرار بدهند. این استان مقابل آن استان، آن استان مقابل این استان! این شهر مقابل آن شهر! یک سرزمین است، همه چیز آن هم متعلق به همه است، عادلانه و دوستانه استفاده می کنیم. البته نوع جاهایی که این اتفاقات می افتد، از جمله در کشور ما، مشکل مدیریتی هست. آب کم است ولی هست، مدیریت مصرف و توزیع آن نامناسب است. خوب مدیریت نمی کنند و بعد مردم را به جان هم می اندازند. این استان علیه آن استان، آن استان علیه این استان! اگر اینگونه باشد، اصلا می شود زندگی کرد!؟ فردا از استان پایین تر می رود و می شود این شهر علیه آن شهر، این روستان علیه آن روستا. بالاخره هر بخشی از کشور یک امکاناتی دارد، همه با هم استفاده می کنیم.

برخی افراد هم متوجه نیستند که به این مسائل می دمند، فردا نتیجه اش چه می شود!؟ آن موقع تک تک مردم باید جدا زندگی کنند! هر کس باید یک دایره ای دور خود بکشد و تنهایی زندگی کند. خدا برای هر سرزمینی یک امکانات زیستی از جمله آب را قرار داده است منتهی متناسب با اقلیم آنجا باید از آن امکانات استفاده کنیم، درست استفاده کنیم، درست مدیریت کنیم.

درست مدیریت نمی شود، همان ها یا برخی دیگر وارد می شوند و آن را اسباب تقابل بین مردم می کنند که من همین جا می خواهم خواهش کنم که همه مراقب باشندهیچ موضوعی نباید بین ملت تفرقه ایجاد کند. هیچ موضوعی نباید منجر به تقابل بخش هایی از ملت شود. این کار شیطان است. هر کس پشت آن باشند و به هر اسم، ادبیات و توجیهی که باشد.

نگاه ما جهانی است. دنبال روزی هستیم که همه جهان با هم مشترکا از مواهب الهی استفاده کنند و دوست هم باشند، همه مرفه باشند، همه در امنیت باشند، همه تعاملات انسانی، تکامل بخش و تعاونی باشد. تقابلی وجود نداشته باشد. ما در کشور خودمان به طریق اولی باید دنبال این باشیم.

البته می دانید؛ هر موقع هر مسئله ای پیش می آید، فورا ما را وسط می گذارند. خب با این حرف ها مسئله حل می شود!؟ مسئله را حل کنید. 

یک خواهش از آنها دارم؛ مردم را به جان هم نیندازید. مردم بیچاره چه گناهی کرده اند که اسیر یک عده مدیران و مقامات شده اند!؟ ملت ایران گناه کردند که پای یک عده ایستادند؟ امیدواریم توجه کنند. هیچکس حق ندارد در جهت تفرقه و به جان هم انداختن مردم و مقابل هم قرار دادن مردم کاری انجام بدهد. این بزرگترین گناه است.

باز شیطان را در آبان ماه سال 98 و در موضوع بنزین ببینید! چه شد!؟ چه اتفاقی افتاد!؟ یک مسئولی از دهانش بیرون رفت که 232 نفر کشته شدند. البته برخی تا 1500 نفر هم گفتند. من می گویم یک نفر. آیا یک نفر کم است؟ اگر یک انسان را به ناحق بکشی، مثل این است که تمام انسان ها را کشته باشی.

ماجرا چه بود؟ یک روز در مجمع تشخیص، داشتیم بیرون می رفتیم که دبیر شورای امنیت ملی گفت آقای احمدی نژاد با شما کار دارم. گفتم بفرمایید. گفت شما راجع به کارت سوخت و هدفمندی چکار کردید؟ گفتم منظور شما چیست؟ گفت می خواهم بدانم چگونه آن را اجراء کردید؟ گفتم اگر وقت داری، بنشین 5 ساعت برایت توضیح بدهم. گفت نه، چقدر وقت گذاشتید؟ گفتم خود من به تنهایی و به عنوان رئیس جمهور 1200 ساعت مستقیم وقت گذاشتم. مطالعات و تحقیقات بیش از این ها وقت گذاشتیم. پرسید بقیه چقدر؟ گفتم وزرا 23 هزار ساعت وقت گذاشتند. گفت چگونه؟ گفتم ما همه جزئیات را تا آنجایی که می شد پیش بینی کردیم البته نمی گویم که نقص نداشت ولی تا آنجا که می شد پیش بینی کردیم تا حدی که مثلا در یک روستایی که فقط دو خانواده زندگی می کردند، برنامه ریزی کردیم که چگونه به آنها سوخت برسد. با چه قیمتی باید برسد که آنها بتوانند زندگی کنند. یک راننده ای در یک جاده ای دارد می آید و ما یک دفعه اعلام می کنیم کارت سوخت آمده، او باید چکار کند. یا قیمت را تغییر دادیم، پول هم همراهش نیست، چکار باید بکند؟ هر صنفی که مصرف داشت، تا آنجایی که می شد، ما پیش بینی کردیمکسانی هستند روزی 2 لیتر یا نیم لیتر مصرف دارند. یکی کار جوشکاری می کنند و سوخت لازم دارد، یکی قایق موتوری دارد، هر کسی که مصرف دارد، سعی کردیم پیش بینی لازم را داشته باشیم. یک توضیحاتی دادم بعد گفت ببین؛ اینها می خواهند با یک اطلاعیه کار را تمام کنند! من دستش را گرفتم و گفتم واقعا؟ گفت بله. گفتم بحران می شود، آدم کشته می شود! گفت آنها این کار را می خواهند بکنند. گفتم برو جلویش را بگیر

تصور من این بود که با گفتن این حرف ها، ایشان خطر را منتقل می کند و کار متوقف می شود. دو هفته نشده بود که داشتیم می رفتیم زاهدان. صبح ها معمولا اخبار را می بینیم که چه خبر است. نماز را که خواندیم، تلویزیون را روشن کردیم و دیدیم زیرنویس می کند که 12 شب اطلاعیه شرکت پالایش و پخش نفت و قیمت ها اینگونه شده است. گفتم وای! رفتیم فرودگاه و دیدیم هر کس ما را می بیند، می گوید آقای احمدی نژاد دیدید روز میلاد پیامبر خاتم(ص) چه عیدی به ما دادند!؟ تا خلبان هواپیما هم همین جمله را به من گفت. گفت عجب عیدی به ما دادند، تمام زندگی ما را بهم ریختند. و بعد هم اتفاقاتی افتاد.

معلوم بود که اعتراض می شود. بیش از پیش بینی نکردن مسائل و زندگی مردم و مسائل اقتصادی، توهین به مردم ناراحت کننده بود که تا روز چهارشنبه قبل از آن برای صدمین بار آمدند و گفتند قطعا تغییر نمی کند، تکذیب می شود، این ها حرف ضدانقلاب است و بعد یک دفعه، نصفه شب، بدون هیچ پیش بینی و برنامه ریزی و طراحی آن را اجرا کردند! بعد از اینکه اعتراض شد، آمدند و گفتند اینقدر سهمیه به این می دهیم، اینقدر به آن می دهیم و اینگونه می دهیمقبل از اجراء باید این کارها را می کردید. کاری که قبلا تجربه شده بودجلوی چشم شما بود. ولی یک عده مردم اصلا برایشان مهم نیستند، وقتی مردم به هم می ریزند، خوشحال می شوند.

بعدا دوباره آن بنده خدا را دیدم و گفتم شما چکار کردید؟ گفت هر چه گفتم گوش نکردند. گفتم من به شما گفته بودم در این ماجرا درگیری ایجاد می شود و کشتار می شود. همه جای دنیا اینگونه است. وقتی به مردم بی احترامی می کنید و یکباره زندگی شان را بهم می ریزید، مردم اعتراض می کنند.

حالا اعتراض شده و چند صد نفر کشته شدند. بعد هم بنیاد شهید اعلام کرد که این کشته شدگان شهید هستند. بسیار خوب ولی چه فایده!؟ حالا قبول می کنیم که آنها شهید هستند، معنایش این است که آنها شورشگر، وابسته به بیگانه، وابسته به منافقین و نوکر آمریکا نیستند، این ها بانک ها را آتش نزدند. حالا زن بوده، بچه بوده، جای دیگری کشته شده و اصلا در محل تظاهرات نبوده است، پس شهید است و ما قبول می کنیم.

اینجا این سوال پیش نمی آید پس آن هایی که آتش زدند چه کسانی بودند؟ آنهایی که وابسته به بیگانه بودند چه کسانی بودند؟ اصلا چرا در این مدت کسی پیگیری نکرد؟ شما شنیدید کسی پیگیری و عوامل را شناسایی کند؟ آن کسیکه آتش زده، شورش کرده، همه جا را بهم ریخته، اینها کجا هستند؟ این سوال مهمی است. کسی دنبال نمی کند؟ دست بیگانه بوده است؟ خب 5 نفر را بیاورید تا معلوم شود اینها وابسته به بیگانه بوده اند.

به خدا اگر عدالتی بود باید در این کشور خیلی رسیدگی ها انجام می شد. یک وزیری پیدا می شود و در مجلس می گوید ما فقط به سرها نزدیم، به پا هم زدیم! ملت را تمسخر می کند. آیا پیگیری شد؟ اگر عدالتی بود، همان موقع نباید پای میز محاکمه کشیده می شد؟ تو اعتراف کردی که مردم را کشتی! کسانی را کشتی که شهید هستند، نمی شود هم کسیکه شهید است به بهشت برود و هم کسیکه او را کشته است به بهشت برود! این حرف را یک وزیر در هر جای دنیا می زد، نه تنها بلافاصله ساقط می شد، بلکه محاکمه و مجازات هم می شد. حتی اگر شما بخواهید با شورشی ها برخورد کنید، قانون دارد، باید آب بپاشید، گاز اشک آور بزنید! ایشان می گوید ما فقط به سر و سینه نزدیم، به پا هم زدیم! پشت این وزیر به کجا گرم است که اینگونه حرف می زند و راحت هم در خیابان راه می رود!؟

برخی افکارشان فاسد است. نقش باند فاسد امنیتی در حوادث آبان کم بود؟ مردم که همدیگر را نکشتند چون مردم یک حرف داشتند، چرا باید همدیگر را بکشند!؟ آن کسیکه آمده و کشته و در صحنه نیست، چه کسی است؟ معلوم است که پشتیبانی اطلاعاتی و حمایت می شود که الان نیست.

رئیس جمهور وقت که می گوید من خبر نداشتم. آن دو رئیس قوه هم می گویند ما نبودیم. 2 سال گذشته، هیچکس مسئولیت تغییر قیمت بنزین را بر عهده نمی گیرد! اگر آن وزارت نفت یا آن معاون، سرخود این کار را کرده خب او را بیاورید از او سوال کنید به چه حقی این کار را کردی؟ مگر تو اجازه داشتی؟

ما وقتی می خواستیم یک ریال جا به جا کنیم، مصوبه مجلس و هشتاد جا را باید می داشتیم حالا چگونه یک نفر می تواند خودش این کار را بکند؟ سران قوا می گویند ما نمی دانیم، ما نیستیم، هیچکس هم مسئولین آن را برعهده نمی گیرد! گیرم یک نفر اشتباه کرده، خب بیاید و اشتباهش را بپذیرد و از مردم عذرخواهی کند.

الان 2 سال گذشته است؛ شما شنیدید که بگویند یک پرونده تشکیل شده، عوامل تیراندازی به مردم هم تحت تعقیب قرار گرفته اند؟ برای آن کسانیکه مردم را شهید کردند، پرونده تشکیل دادیم و قرار است که محاکمه شوند؟ شما چنین چیزی را شنیدید؟ ما که نشنیدیم! اگر سری باشد، دیگر من خبر ندارم !مردم را علنی در خیابان کشتند.

هیچکس هم نمی آید بگوید فایده این تصمیم برای کشور چه بود!؟ شما یک تصمیمی گرفتید، نصف شب، بدون اطلاع مردم هم اعمال کردید، خاصیت آن برای کشور چه بود؟ کسی توضیح نمی دهد. چیزی به جیب مردم رفت؟ اوضاع اقتصاد درست شد؟ وضع دولت بهبود پیدا کرد؟ مصرف کاهش پیدا کرد؟ اگر کاهش پیدا کرد، به میزانی که کاهش یافت، به جیب مردم رفت؟ هیچ توضیحی وجود ندارد. چگونه است؟ آیا مردم خودشان به جان هم افتادند و یکدیگر را کشتند!؟ اسلحه از کجا آوردند؟ آنهایی که آدم کشتند الان کجا هستند؟

ما دنبال ریشه مشکلات می گردیم. ریشه مشکلات را باید در این رفتارها و روحیات جستجو کرد. دولتی که برای مردم هیچ ارزشی قائل نیست، می گوید نیمه شب می روم یک اطلاعیه می دهم و بدون اطلاع مردم زندگی شان را بهم می ریزم. این چه روحیه ای است که به خودش اجازه چنین کاری را می دهد؟ این مشکل بشریت است. امیدواریم روشن شود، به خودشان بیایند و اصلاح کنند. حداقل تکرار نشود. آنهایی که مردم را در خیابان شهید کردند، به مردم معرفی شوند، حداقل توبیخ شوند که بقیه بفهمند نباید از این کارها بکنند و دست به اسلحه نبرند.

در منطق شیطان، مردم همیشه مقصر هستند. در دنیا اینگونه است. هر اتفاقی که می افتد به گردن مردم می اندازند. از آمریکا بگیر تا فیجی و بقیه نقاط، همیشه مردم مقصر هستند! مگر مردم چکار کرده اند!؟ چه چیزی دست مردم است؟ چکار باید می کردند که نکردند؟ اینجا هم لابد مردم مقصر بودند. بالاخره دو سال گذشته و باید یک چیزی روشن شود.

اصلا از آن طرف قضیه را برای شما بگویم. شیوه اعتراض درست را پیش پای مردم قرار بدهید. مقاله می نویسیم، تبلیغ علیه نظام معرفی می شود! این بد است. ما انقلاب کردیم، ما ملت ایران هستیم. ما پرچمدار تمدن جهان بودیم و باید باشیم. یک راهی بگذارید. نمی گویم بروید سیستم ها و تصمیماتتان را درست کنید چون تقریبا امیدی ندارم، چون اگر بنا باشد اتفاق مثبتی بیفتد، باید نشانه های آن دیده شود.

آنهایی که می گویند نخیر دشمن نداریم، بنظرم چشمشان را می بندند یا از تاریخ اطلاع ندارند. با ایران مسئله دارند چون ایران ظرفیت هایی دارد که آنها نگران آن هستند. دشمن درجه اول ایران، شیطان هایی هستند که در لباس انسان می خواهند دنیا را زیر سلطه خودشان بکشند. آن کسیکه تصمیم می گیرد بمب اتم بسازد و بریزد و مردم را بکشد، این انسان است یا شیطان؟ در لباس انسان است ولی خودش چطور؟ آن کسیکه الان 5600 بمب اتم نسل پنجم با موشک های نقطه زن دارد، یعنی بمب هایی ساخته که اگر بزند، فقط انسان ها از بین می روند و بقیه چیزها سالم می مانند تا او بیاید و غارت کند. این خود شیطان ولی در لباس انسان است. آن کسیکه کل دنیا را 400 سال به استعمار کشید، نسل ها را نابود کرد، خود شیطان است.

اما با این دشمن چه باید کرد؟ این دشمن را چگونه باید مدیریت کنیم که آسیب کمتری ببینیم و کشور حفظ شود و مسیر پیشرفتمان ادامه پیدا کند؟ باید سراغ جنگ برویم؟ یا باید مدیریت کنیم و از جنگ فاصله بگیریم؟ باید دشمن را تحریک کنیم و بعد خیال کنیم خیلی قوی هستیم!؟ اداره کشور نیازمند عقلانیت و تدبیر است. نقطه برتری ما در مقابل نظام شیطانی سلطه استعماری، بسیج افکار عمومی جهان است، اراده انسان هاست والّا تکنولوژی و اسلحه که آخر خط است. آنها می خواهند قدرت دفاعی ما را از بین ببرند تا هر کشور ضعیفی بتواند به ما آسیب بزند والّا در تقابل با آنها بالاخره آنها از ما جلوتر هستند.

بعضی از آنها دوست دارند جنگ شود. هم بخاطر خدمت به اربابانشان که دستور می گیرند و هم این طرف می آیند توجیه می کنند که اگر جنگ درست شود، فضای داخل را می شود کنترل کرد!

باید مراقب باشیم. هیچ احدی حق ندارد بی جهت فضا را جنگی کند یا دشمن را تحریک کند. روی حق ملت با تدبیر، عقلانیت و محکم بایستیم، یک سرسوزن از حقوق ملت کسی اجازه ندارد عقب نشینی کند. کمااینکه ما در آن 8 سال یک سرسوزن عقب نشینی نکردیم و خدا شاهد است که اگر آن تدابیر دولت ما اجراء می شد، بسیاری از مسائل مانند هسته ای بدون ذره ای امتیازدهی، بطور کامل حل شده بود ولی به هر حال نشد. اما حالا از حقوق ملت ایران کامل دفاع کنید.

هیچکس حق ندارد در هیچ کجا، نه فقط در مذاکرات هسته ای، بلکه در هر قرارداد بین المللی دیگری، از حقوق ملت ایران سرسوزنی عقب نشینی کند. خیال کنیم باید جلوی او بایستیم و به آن یکی امتیاز بدهیم. جلوی این یکی بایستیم و به آن یکی امتیاز بدهیم! چرا باید امتیاز بدهیم؟ پس هنر مدیریت کجاست؟ هنر مدیریت این است که جوری اداره کند که ذره ای از حقوق ملت داده نشود، جنگ هم نشود. بله اگر زمانی شیطان خواست جنگ را تحمیل کند، همه هستیم ولی نه اینکه خودمان برویم تحریک کنیم و بعد برویم سراغ ناوها و بعد ویراژ بدهیم! کجای این هنر است؟ هنر این نیست.

تمام ظرفیت های کشور و ظرفیت های ما در جهان معطل مانده است. خیال می کنیم با دو تا در گوش فلانی زدن، مسائل حل می شود! اشتباه است. بله ما با شیطان مخالف هستیم، با سیاست های استعماری مخالف هستیم، با ظلم، بی عدالتی، استعمار و استکبار مخالف هستیم ولی با منطق. ما تجربه کردیم؛ معاون رئیس جمهور بود که گفت اینها ما را در دنیا منزوی کردند، یک تیر هم شلیک نشد، توهین هم به کسی نشد، دعوا هم نشد. با منطق و بسیج همه ملت ها. با افکار و اراده ملت ها، دل ملت ها با ماست. این را نباید از دست بدهیم.

متاسفانه در این چند سال، دوستی در دنیا برای ما نمانده است. یک عده خیال می کنند شما هر کاری نسبت به دیگران می خواهید بکنید اشکالی ندارد اما آنها حق ندارند نسبت به شما کاری انجام بدهند! کجای این رفتار، انقلابی و اسلامی و دینی است؟ اگر می گویم حق مرا تضییع نکن، شخصیت مرا محترم بدار، خودم هم باید این کار را بکنم. کجایش اسلامی و عدالت است؟ یکطرفه که نمی شود. عدالت یعنی هر چه برای دیگران می خواهی برای خودت هم بخواه و هر چه برای خودت می خواهی برای آنها هم بخواه.

عرایضم را خلاصه کنم؛ ما در دنیا عزیز بودیم، الان هم باید عزیز باشیم. البته به شما بگویم شیطان از عزت ایران ناراحت می شود، چون ایرانی ها به محض آنکه فرصت پیدا کنند دنیا تغییر می کند. نه اینکه بروند دنیا را تصرف کنند. الان شما ببینید در مراکز اصلی دنیا ایرانی ها نقش آفرین هستند. نمی گویم دیگران نیستند ولی ایرانی ها رکن هستند. بروید و ببینید.

همه باید مراقب باشیم. نقطه ایستایی، پایداری وسودمندی شیاطین، قدرت طلبان، مستکبران و استعمارگران، در ایجاد درگیری بین ملت ها و درون ملت هاست. اصلا فضای زیست آنها در اینجاست. باید مراقبت کنیم. همه بشریت مراقبت کنندامروز باید چهره شیطان را در جهان افشاء کنیم، هر جایی که هست، هر جایی که اذناب شیطان هست، هر جا شیاطین حضور دارند.

ملت ها مقابل هم، از هم جدا، رقیب هم، دستشان در جیب یکدیگر! اگر در یک معامله ای توانست سر ملت دیگری کلاه بگذارد، به او جایزه بدهند! این ها کار شیطان است. غلط کردی سر آنها کلاه گذاشتی. یک جا کلاه می گذاری، صد جا کلاه سرمان می گذارند. کلاه گذاشتن غلط است، ظلم غلط است، هر کس که می خواهد انجام بدهد.

در داخل کشور هم رسانه ها، جریانات سیاسی، افراد و مقامات، مردم را به جان هم نیندازند. مشکل، مدیریت است. در اقتصاد، فرهنگ و در موضوع آب هم مشکل ما مدیریت است و من ایمان دارم همه این مشکلات را می شود با کمک مردم بخوبی حل کرد، راه دارد.

دعا کنیم؛

خدایا همه ملت ها و ملت ایران را به اوج عزت برسان!

 ای خدا همه بیماران را شفا عنایت بفرما!

 همه اسیران را آزادی عنایت بفرما!

خدایا به برکت وجود امام و به برکت هدایت و مدیریت امام، تمام فقر و زشتی و کینه و حسادت و خودخواهی و تبعیض و ظلم و جنگ و حقد را از جامعه بشری ریشه کن بفرما!

خدایا ما را از یاران و فداکاران در راهش قرار بده. به برکت صلوات بر محمد و آل محمد.

لینک کوتاه : https://bahargilan.ir/?p=3765

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.