• امروز : یکشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 16 June - 2024
2
پایگاه خبری تحلیلی بهارگیلان (bahargilan.ir) :

سخنی برادرانه با جناب آقای رئیسی / محمد امین شریفی

  • کد خبر : 1867
  • ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۵
سخنی برادرانه با جناب آقای رئیسی / محمد امین شریفی

از آنجا که تنها با حضور دکتر احمدی نژاد تنور این انتخابات به مفهوم واقعی گرم شده و مشارکت بالایی خواهد داشت، لذا حتی المقدور و با تمام توان تلاش و میانجی گری بفرمایید تا نامزدهایی با مقبولیتی حداقلی، علی الخصوص شخص آقای احمدی نژاد را حتما به گردونه انتخابات برگردانند.

به نام خدا
*سخنی برادرانه با جناب آقای رئیسی*
با سلام و آرزوی توفیق برای شما
همانطور که در جریان هستید، بالاخره پس از کش و قوسهای فراوان نتیجه مضحک احراز صلاحیتهای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دوره سیزدهم با هفت نفر مشخص شد که نام شما بعنوان نفر اصلی بهمراه تعدادی افراد که در شرایط معمولی، همه آنها با همدیگر بیش از ده درصد کل آرا را نخواهند داشت، آمده است.
این تایید صلاحیتها که بسیاری از بزرگان از چپ و راست و مذهبی و….آن را محکوم کرده اند، بیشتر به انتصاب و مهندسی انتخابات شبیه است آنقدر علنی و بی پرده شده است که هیچکس حرفها و توجیهات شورای نگهبان را باور نمی کند و همین مورد باعث وهن شورای نگهبان توسط اعضا آن محسوب می شود کاری که اگر دیگران انجام می دادند حتما به زندان و جریمه و…. محکوم می شدند.
جناب رئیسی عزیز، اکنون ظرف ۲۴ ساعت گذشته مردم ایران در بهت رد صلاحیت برخی از نامزدهای با محبوبیت بالا از جمله آقایان احمدی نژاد و محمد قرار دارند و هیچ تحلیلی ندارند و فقط نگاه می کند.
از آنجا که رهبر معظم انقلاب بارها گفته اند که میزان مشارکت حتی از انتخاب اصلح برایشان مهمتر است، نمی دانیم که شورای نگهبان چگونه و با چه منطقی اقدامات زیر را انجام داده اند،
۱- تایید شخصی که در انتخابات مجلس سال ۹۸ رد صلاحیت شده است و هیچکس نمی داند که طی دو سال چه توبه ای کرده یا عملی انجام داده است که لایق ریاست جمهوری شده اند؟
۲- تایید رئیس بانک مرکزی که کل خدمات ارزنده اش این است که  دلار را تا 33 هزار تومان رسانده است .
۳- تایید کسی که در همه انتخاباتهای ریاست جمهوری پای ثابت است و در همه این دوره ها روی هم دو سه میلیون رای نیاورده است!!
۴- تایید فردی که در دو دوره ریاست جمهوری قبلی رد صلاحیت شده است
۵- رد صلاحیت محبوبترین مسئول ایران به روایت تمام آمارها و نظر سنجی های مخالفین و موافقین با سابقه ای بسیار درخشان که رهبری انقلاب بیشترین تمجیدها را از ایشان کرده اند. کسی که اندیشه اش به رهبری نزدیکتر است، انقلاب را به ریل خود برگرداند، ساده زیست ترین و پاکترین دولت انقلاب بود، پرتلاش ترین و پر افتخارترین ترین دولت و….
6- و دهها مورد ریز و درشت دیگر
حال مطلب این است که اکنون و در غیاب این بزرگ مرد و سایر رد شدگان، شما سیبل تمام حملات شده اید و تماما به کوبیدن شما مشغولند.
از طرفی افرادی مانند آقای مهرعلیزاده از طرف اصلاح طلبان را تایید کرده اند که شاید منظورشان کمک به شما باشد، اما واقعیت چنین نیست و بنظر این موضوع به تله ای برای کل انتخابات و شما تبدیل شود. بدین صورت که اکنون که همه حملات به سمت شماست و ایدئولوگهای اصلاحات هم از قبل علنی گفته اند که ملت را در این انتخابات سورپرایز خواهند کرد و نیز جناحشان را ترغیب به عدم مشارکت در انتخابات کرده اند و…
اینها در کنار هم نشانه ایست تا در نبود آقای دکتر احمدی نژاد، ناگهان در روزهای آخر با فراخوان گسترده رسانه ای بویژه مجازی مهرعلیزاده را علم کرده و با هیاهو در انتخابات شرکت می کنند و ماجرای روحانی در سال ۹۲ تکرار می شود که از آرای دو درصدی ناگهان و در دو سه روز به آرای ۵۲ درصدی میرسد و این همان سورپرایز ایده پردازان آنهاست.
جناب آقای رئیسی در چنین چیدمانی غلط برای انتخابات مهمی چون ریاست جمهوری ، شما در هر صورت بازنده اید چون اگر پیروز انتخابات شوید با حداقل مشارکت به آن نائل میشوید و چنین پیروزی در انتخابات اگر ننگ نباشد، حتما قرین افتخار نخواهد بود . و از طرفی تمام جهان دارند تبلیغ می کند که انتخابات را نمایشی و فرمالیته است که البته خیلی هم بی ربط نیست.
و اگر شکست بخورید که بدتر می شود و از جایگاه قبلی خویش هم تنزل می کنید.
این اتفاقات از نظر بسیاری از تحلیلگران آنقدر عجیب است که برخی از آنها شما را قربانی این بازی می دانند که در هر صورت از دایره مسئولیتهای کلان خارج خواهید شد.
لذا جسارتا توصیه های حقیر به شما، که بیشتر از شما برای ملت و وطنم نگران می باشم این موارد هستند:
– از آنجا که تنها با حضور دکتر احمدی نژاد تنور این انتخابات به مفهوم واقعی گرم شده و مشارکت بالایی خواهد داشت، لذا حتی المقدور و با تمام توان تلاش و میانجی گری بفرمایید تا نامزدهایی با مقبولیتی حداقلی، علی الخصوص شخص آقای احمدی نژاد را حتما به گردونه انتخابات برگردانند.
جالب است که برخی از بزرگان هم میانجیگری کرده اند، اما نه برای احمدی نژاد که برای مطرودین نامداری چون لاریجانی و جهانگیری، که جای بسی تاسف دارد.
– من هنوز نمی دانم و متوجه نمی شوم که حضرتعالی با کارکردی موفق در ق ق، بر اساس چه تحلیلی به حوزه انتخاباتی پیچیده ریاست جمهوری وارد شده اید، اما اکنون که تشریف آورده اید یا احمدی نژاد می آید و از آنجا که هر دو شما بزرگواران برای مردم و کشور اثر گذاری شگرفی دارید، دو راه وجود دارد:
الف) یا استعفا داده و از انتخابات فاصله بگیرید و به همان مدیر مردمی و قدرتمند قوه قضائیه برگردید که در اینصورت حتما بعنوان یکی از مردان بزرگ ایران که از منافع خود به نفع منافع ملت گذشت است،  همواره نامتان خواهد درخشید .
    ب) و یا قصد رقابت با ایشان را دارید که کامل حقتان است و حرجی به شما نیست، اما در این صورت ، بهترین حالت این است که یکی از شما دو بزرگوار حذف خواهید شد و جامعه از خدماتتان مستفید نخواهد شد.
 اما فرق شما با هم این است که اگر احمدی نژاد از گردونه انتخابات و ریاست جمهوری حذف شود ، جایگاه دیگری برای ایشان متصور نیست، ولی اگر شما به هر دلیل (انصراف یا عدم موفقیت در انتخابات) حذف شوید،  در قوه قضائیه نیز منشا  خدمات ارزنده و مردمی خواهید بود، آنچنان که اکنون هستید  و مردم می توانند از خدمات شما استفاده کنند
• اما حالت بدبینانه، اینکه احمدی نژاد را به جمع  کاندیداها برنگردانند که در این حالت، همانطور که عرض شد اصلاح طلبان حول مهرعلیزاده مجتمع خواهند شد و به احتمال زیاد پیروز هم خواهند شد.
  ولی حتی در صورت پیروزی حضرتعالی،  آن انتخابات، بلحاظ قهر بخش عمده ای از مردم با صندوقها، بعنوان نقطه ضعفی بزرگ در انتخابات و مآلا در جایگاه شما خواهد بود.
و پیروز این انتخابات (درصورت ادامه همین جو موجود) هر که باشد، کارآیی نداشته و قدرتی در دیپلماسی نخواهد داشت و مجبور به باج دادن و عقب نشینی هر روزه از منافع ملی خواهد بود
جسارتا در انتها یک مورد از نگرشهای طنز گونه مردمی را در رابطه با این انتخابات بدون احمدی نژاد تقدیمتان می کنم:
۷ نفر نامزد ریاست جمهوری :
آقایان : رئیسی ، رعیسی ، رئیصی ، رعیصی ، رعیثی ، رئیثی و رأیسی.
دوستدار شما،  محمد امین شریفی
۴ خرداد ۱۴۰۰
لینک کوتاه : https://bahargilan.ir/?p=1867

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.