• امروز : چهارشنبه - ۹ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : 19 - شعبان - 1445
  • برابر با : Wednesday - 28 February - 2024
3
پایگاه خبری تحلیلی بهارگیلان (bahargilan.ir) :

سردار سلامی: نیروی قدس نقاط تمرکز دشمن را در هم شکست/ حاج قاسم برای دیپلماسی قدرت ساخت

  • کد خبر : 1567
  • 09 اردیبهشت 1400 - 1:18
سردار سلامی: نیروی قدس نقاط تمرکز دشمن را در هم شکست/ حاج قاسم برای دیپلماسی قدرت ساخت

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نیروی قدس توانسته است نقاط تمرکز دشمن را در هم فرو بشکند و با شکل‌دهی به جبهه‌های متعدد مقاومت ضد استکبار، پیشانی دفاعی و جنگی اسلام را گسترش دهد و در میدان واقعیت، قدرت استکبار را تجزیه کند.

آیین معارفه جانشین و معاون هماهنگ‌کننده نیروی قدس سپاه با حضور سرلشکر حسین سلامی فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرتیپ اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه و جمعی دیگر از فرماندهان و مسئولین ارشد این نیرو برگزار شد.

فرمانده‌کل سپاه در این آیین طی سخنانی با تبریک ولادت کریم اهل‌بیت حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام و قدردانی از نیروی پرافتخار و سرشار از روحانیت، معنویت و اقتدار قدس سپاه به فلسفه عظیم و هویت معنادار و الهام‌بخش این نیروی راهبردی اشاره کرد و بیان داشت: امروز و گذشته نیروی قدس نشان داده است که طراحی فلسفه، مبنا و هدف شکل‌گیری این نیرو کاملاً دقیق و واقعی بوده است و مستکبران را که در نقشه جامع ذهنی و منشور منفور آرمانی خود، تکه تکه کردن جهان اسلام و حمله به اجزای منفصل آن را هدف‌گذاری کرده بودند با چالش و شکست مواجه ساخته است.

وی افزود: جبهه استکبار این رؤیا را در سر پرورانده بود که اجزای جهان اسلام را در میدان تهاجم مرکزی خود قرار دهد تا با حمله به هر جزء مستقل و شکست دادن اجزاء منفرد، سرزمین و عرصه سیاست مسلمانان را در دست بگیرد و از جغرافیای غنی و پرظرفیت آنان برای بقا و حیات خود در مقیاس جهانی استفاده کند.

سرلشکر سلامی فلسفه نیروی قدس را مقابله با این استراتژی خطرناک دانست و افزود: نیروی قدس اجازه انفصال اجزاء اسلام را نداد و در مقابل آرایه‌های دفاعی جهان اسلام را به یکدیگر متصل کرد و جغرافیای پیوسته را در یک نظم  دفاعی پیوسته و آرایش و صورت‌بندی منطقی و کامل بسیج کرد و از شکست جهان اسلام برابر جهان استکبار که جدی، جاری و واقعی بود، جلوگیری کرد و این کار کرد و نقش آفرینی زیبا طی دهه‌های گذشته به‌ویژه دهه اخیر به‌روشنی پدیدار و نشان داده شد.

فرمانده‌کل سپاه با تأکید بر اینکه نیروی قدس توانسته است نقاط تمرکز دشمن را در هم فرو بشکند و با شکل‌دهی به جبهه‌های متعدد مقاومت ضد استکبار، پیشانی دفاعی و جنگی اسلام را گسترش دهد و در میدان واقعیت، قدرت استکبار را تجزیه کند، تصریح کرد: نیروی قدس راهبرد قدرت‌سازی را در هر سرزمین با ایجاد قدرت کارآمد به‌شایستگی دنبال کرده است.

وی با ابراز اینکه “نیروی قدس با درک این معنا که ما و سایر کشورهای جهان سرنشینان یک سفینه‌ایم و در یک کشتی سواریم و اگر نقطه‌ای در جهان اسلام بشکند این شکست به همه جا منتقل می‌شود و سرانجام استکبار را بر قلب سیاسی جهان اسلام مسلط خواهد کرد”، خاطرنشان کرد: بعضی منافع ملی را از منافع آرمانی جدا می‌کنند، در حالی که در منطق راهبردی هرچه سطح قاعده قدرت گسترش یابد بهتر می‌توان از منفعت، حیثیت و امنیت ملی خود و دیگران دفاع کرد.

سرلشکر سلامی با تأکید بر اینکه نیروی قدس در پی این نبوده است که منفعت و امنیت کشور دیگری را فدای ایران کند یا منفعت و امنیت ایران را فدای دیگران، گفت: شهید حاج قاسم در پی هم‌افزایی این منافع و مستحکم کردن آنها در یک آرایه وسیع و به‌هم‌پیوسته جهانی و منطقه‌ای بوده است و این سر و رمز و راز واقعی پیروزی نیروی قدس در میدان‌هایی است که در آن درگیر بوده است.

فرمانده‌کل سپاه اضافه کرد: کار بزرگ دیگر نیروی قدس این است که اجازه نداد استراتژی دشمن به پیروزی در میدان تبدیل شود؛ اجازه تبدیل موفقیت‌های نظامی دشمن در میدان را به منفعت سیاسی نداده است، در واقع وقتی بین ذهنیت راهبردی دشمن و منافع در میدان فاصله بیفتد استراتژی او شکست خورده است.

وی عراق را صحنه شکست استراتژی دشمن در این کشور توصیف کرد و افزود: نیروی قدس به‌همراه جریانات درونی عراق اجازه ندادند دولت‌سازی مورد نظر استکبار در آنجا شکل بگیرد، در لبنان، در سوریه، در یمن، در افغانستان و در هر نقطه که میدان تأثیر و جاذبه نیروی قدس در آنجا عمل کرده است نیز از این رخداد مبارک شکل گرفته است و مردان نیرو مردان میدان بودند.

سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: مصیبت‌هایی که بر ائمه اطهار علیهم السلام وارد شد همه از نبود مردان میدان بود، اگر مردان و عناصری که باید امام مجتبی علیه السلام را در میدان حمایت می‌کردند و می‌ایستادند، این‌همه مصیبت و اندوه بر اسلام و امام مسلمین وارد نمی‌شد، نقص  آن حادثه تنها گذاشتن امام در مقابل معاویه کسری مردان میدان بود و اگر امام علی علیه السلام در مسجد کوفه ضربت خورد به‌دلیل نبودن مردان باشرف میدان بود.

فرمانده سپاه ادامه داد: اگر مردان میدان در عاشورای ۶۱ هجری بودند، اهل‌بیت پیامبر عظیم‌الشأن علیهم السلام اسیر نمی شدند و امام تنها نمی‌ماند؛ همواره این مردان میدان‌اند که در اسلام تعیین‌کننده پیروزی‌ها یا شکست‌ها هستند.

وی با تأکید بر اینکه اگر مردان باشرف میدان دفاع مقدس نبودند همان سرنوشت صدر اسلام تکرار می‌شد و انقلاب، اسلام و ایران همه با هم شکست می‌خورد، تصریح کرد: همه چیز در میدان شکل می‌گیرد، نیروی قدس ما در میدان از منافع اسلام و ایران دفاع کرد، هر کجا دشمن  وارد شد و ایستاد و جوانان مسلمان را به صحنه دفاع وارد کرد و جبهه را استحکام بخشید، حمایت و پشتیبانی کرد و  تدبیر و اندیشه دفاع را به واقعیت روی زمین تبدیل کرد.

وی تأکید کرد: سپهسالار و سردار بزرگ میدان شهید حاج قاسم سلیمانی بود که برای امنیت ایران و سایر بلاد اسلامی همواره در کوه‌ها، بیابان‌ها و دشت‌ها در تعقیب دشمن بود.

سرلشکر سلامی با تأکید بر اینکه اگر این نیروی عظیم با آن پشتوانه‌های وسیع در میدان نبود امروز داعش آن ویروس خطرناک سیاسی که خود یک کرونای سیاسی و یک کرونای امنیتی بود عالمگیر می‌شد، خاطرنشان کرد: اگر حاج قاسم نمی‌ایستاد امروز داعش در این سرزمین و سایر سرزمین‌ها و پیکرهای اجتماعی نفوذ می‌داشت، مردم ما اصلاً از نزدیک چهره یک داعشی را ندیدند، چرا؟ چون او در میدان بود؛ چهره یک آمریکایی مهاجم را ندیدند، چون او و شما در میدان بودید.

فرمانده‌کل سپاه میدان را مقدس دانست و با اشاره به نقش سرنوشت‌ساز و تعیین‌کننده حاج قاسم در میدان گفت: او این هنر را داشت که دیپلماسی را در خدمت میدان آورد، این قوت و جامعیت شخصیت او بود که هم در میدان جهاد می‌جنگید و هم می‌توانست اجماع بسازد، ائتلاف ایجاد کند و آرایش سیاسی صحنه را تغییر دهد و در عین حال برای دیپلماسی نیز قدرت بسازد.

وی افزود:  همه می‌دانیم و می‌دانند که دیپلماسی بدون مضمون و محتوای قدرت صوت و کلمه است و امروز جهان برای صوت و کلمه‌ای که بدون پشتوانه قدرت باشد احترامی قائل نیست، نفوذ کلام پشتوانه قدرت می‌خواهد، سپاه و نیروی قدس آن و فرمانده رشید و فرماندهان شجاع آن این قدرت را می‌ساختند.

سرلشکر سلامی حقایق امروز منطقه را صحنه شکست دشمن و قدرت امت اسلامی قلمداد کرد و یادآور شد: اینها نشانه‌های قدرت هستند، این قدرت از کجا آمده است؟ وقتی شهید سلیمانی و شهید حجازی و سایر مردان شهید نیرو هجرت را مقدمه جهاد می‌کنند و بدون دلبستگی به این دنیا و زخارف آن در صحنه حضور می‌یابند و نه یک روز، نه یک ماه و نه یک سال، بلکه سالها بدون خستگی می‌جنگند طبیعی است که این کشور امن است، مقتدر است و مسلط است.

فرمانده‌کل سپاه در پایان شهیدان را نقطه اوج و نماد شرافت ملت ایران توصیف و تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی امروز در اوج عزت است و در قلب همه مردم جا دارد، او را دیگر نمی‌توان از قلب‌ها جدا کرد و امروز عزیزتر از دیروز است، او زنده است و نزد خداوند روزی می‌خورد.

لینک کوتاه : https://bahargilan.ir/?p=1567

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.