• امروز : یکشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 16 June - 2024
1
پایگاه خبری تحلیلی بهارگیلان (bahargilan.ir) :

دکتر احمدی نژاد: لازمه ظهور امام زمان(عج)، جهانی شدن انسانهاست

  • کد خبر : 4366
  • ۲۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۰
دکتر احمدی نژاد: لازمه ظهور امام زمان(عج)، جهانی شدن انسانهاست

دکتر احمدی نژاد روز پنجشنبه طی سخنانی در جشن میلاد حضرت مهدی (عج) به تبیین برخی مفاهیم در ارتباط با ظهور امام زمان(ع) پرداخت و طی آن گفت: با درست شدن شهر و استان است که شهردار و استاندار منصوب و مستقر می شوند و با جهانی شدن انسان است که حضور و ظهور رهبر جهانی یعنی «امام» ضرورت پیدا می کند، امام وقتی خواهد آمد که انسانها جهانی شده باشند و مناسبات میان خود را جهانی برپا کنند.

 خادم ملت ایران در این دیدار که با حضور جمعی از فعالان سیاسی و رسانه ای از نقاط مختلف ایران برگزار شد، انسان کامل را تجلی حقیقت وجودی تک تک انسانها توصیف کرد و افزود: همگان بر این باورند که تمامی ارزشهای متعالی، در وجود یک نفر متجلی خواهد شد تا انسانها را برای رسیدن به آرزوهای فطری شان یاری دهد. این در حالی است که همه انسانها پیوسته به دنبال شکستن اسارتها و محدودیت ها بوده اند تا ارزشهای انسانی خود را در بالاترین سطح متجلی سازند و به صحنه بیاورند.

وی امام را تجلی اکمل همه انسانیت و ارزش های انسانی نوع بشر دانست و گفت: اگر به درون خود و حقیقت وجودی خویش، نگاهی بیندازیم و این نگاه را در جهت شکوفایی بی نهایت استعدادهای خود امتداد بدهیم، انسان کامل را در افق آن خواهیم یافت. در واقع امام به عنوان تجلی اکمل همه انسانیت و ارزشهای انسانی نوع بشر، می آید تا انسانیت را در وجود یکایک انسانها متجلی سازد.

دکتر احمدی نژاد جهالت ها، خودخواهی ها، حسادت ها و برتری جویی ها را مانع رشد و تعالی انسان و در نتیجه عدم درک امام و ناتوان از همراهی او خواند و افزود: پیامبران الهی هرگز در مقابل یکدیگر قرار نداشتند بلکه در امتداد و تکمیل کننده یکدیگر بوده اند. جدا کردن پیامبران، کار شیطان و دعوا و تنازع و برخورد، متعلق به پیروان است. خاصیت دین پیروان این است که برای غلبه بر دیگران تلاش می کند، خود را ذیحق، مومن و اصل می خواند و دیگران را ناحق، مشرک، کافر و فرع می داند و معتقد است که برای رسیدن به سعادت، باید آنها را نابود کند یا به رنگ خودش دربیاورد.

وی تفاوت انسانها را موجب تعامل و رشد و تکامل انسان دانست و گفت: شیطان تفاوت های طبیعی میان انسانها را که از زیبایی های حکمت آموز آفرینش و موجب جلب رحمت و نعمت الهی است، به تنازع تبدیل می کند تا انسانها در دام خودخواهی، خودپرستی، حسادت، کینه، حقد و خودبرتربینی گرفتار شوند و از حرکت در مسیر رشد و کمال انسانی بازبمانند.

خادم ملت ایران در بخش دیگری از سخنانش، دیکتاتوری، خفقان، تحقیر، سرکوب، به استضعاف کشاندن و فقیر نگهداشتن انسانها را نشانه دیگری از تلاش شیطان برای اسارت حقیقت وجودی انسان توصیف کرد و افزود: برای حاکم کردن مفهوم انسانیت، انسان ها باید جهانی شوند و بر همه خصلت های فردی منفی نظیر رنگ، مذهب، نژاد، دین و جغرافیا غلبه کنند، در وقت اندیشیدن، به همه انسانها بیندیشند، حق، آزادی و عدالت و رفاه و امنیت را برای همه بخواهند و مانند حضرت علی (ع)، ظلم و بی عدالتی را علیه هر کس حتی اگر دشمن باشد، غلط بدانند و با آن برخورد کنند.

وی با بیان خصوصیات انسان جهانی گفت: چنین انسانی، دیگران را نیز انسان می بیند، به حقوق آنها احترام می گذارد  و حاضر نیست به هیچ بهانه ای، میان آنها مرزبندی درست کند، یا آنها را در مقابل هم قرار دهد. اگر انسانها جهانی شوند، جهان ما نیز انسانی می شود و روابط بین انسانها بر اساس انسانیت و نه برپایه منافع ملی، قبیله ای، جغرافیایی و منافع حکومت ها شکل می گیرد.

وی برداشتن مرزهای ساختگی میان انسانها را از اهداف پیامبران الهی دانست و گفت: هدف اصلی دین الهی آن است که هیچ مرزی نتواند انسانها را از یکدیگر جدا سازد اما شیطان تمام این ها را معکوس کرده است تا آنجا که دین را به عامل مرزبندی میان انسانها معرفی کرده است.

دکتر احمدی نژاد به نقش تاریخی حکومت ها در به راه انداختن جنگ ها اشاره کرد و افزود: مردم روسیه با مردم اوکراین هیچ مشکلی ندارند. این آقا (پوتین) می خواهد امپراتوری خود را گسترش دهد، لذا بهانه درست می کند و جنگ راه می اندازد و این همان کاری است که صدام و دولت آمریکا علیه ملت ایران انجام دادند. او (روسیه) می گوید (اوکراین) سلاح های خطرناک دارد! مگر خودت نداری؟ تو که خودت بمب های اتمی، شیمیایی، میکروبی و هارپ داری و بقیه باید از تو بترسند و فکر کنند که چگونه می توانند از شر تو در امان باشند!

وی ابرقدرتها را به سبب باقی ماندن در دوران جاهلیت شایسته سرزنش دانست و گفت: دوره احیای امپراتوری ها گذشته و بشریت از این کار عبور کرده است. آقای پوتین دست به قمار بزرگی زد و یک کار شیطانی را مرتکب شد. اگر زودتر از اوکراین عقب نکشد و رفتار خود را اصلاح نکند، در آینده جهان نقشی ندارد و خود مردم روسیه، فتیله او را پایین خواهند کشید.

خادم ملت ایران دولت – ملت را یک مفهوم شیطانی خواند و گفت: معنای این مفهوم آن است که یک عده خاص بر بقیه انسانها، حاکم اند و از اختیار و حق تصمیم گیری برخوردارند. مبنای این امر غیرانسانی است و تحت هر نامی که باشد مذموم و محکوم است زیرا خدا به هیچ انسانی حتی به پیامبران خود اجازه نداده است که بر سایر انسانها سیطره داشته باشند.

وی با تاکید بر مفهوم ارزشمند امامت گفت: ما دنبال امامت یعنی امام و امت هستیم. امام کسی است که در مسیر کمال انسانی جلوتر از همه حرکت می کند، راه را می گشاید و دیگران را به حرکت در مسیر کمال و شکوفایی استعدادهای انسانی دعوت و هدایت می کند. در کار امام قدرت، تشکیلات پرهزینه، سیطره، پیشفنگ و پافنگ و دستور و زندان و اعدام و فشار وجود ندارد. کسی که در مراتب کمال انسانی جلوتر از دیگران نیست، نه فقط نمی تواند راه تکامل را به روی مردم بازکند، بلکه به سدی در برابر تکامل مردم تبدیل می شوند و به استفاده از قوه قهریه، سرکوب، تحمیل محدودیت و برخورد با انسانها روی می آورند.

دکتر احمدی نژاد «امام» و «امت» را یک مفهوم واحد خواند و افزود: امت دربرگیرنده همه انسانهایی است که به دنبال فطرت و حقیقت خودشان هستند. امت در دل امام و امام در دل تک تک اعضای امت است که نقطه اوج حقیقت وجودی خود را در او متجلی می بینند. همه اش زیبایی و محبت است اما صهیونیست ها داستان های دروغین ساخته اند که اگر امام بیاید جوی خون به راه می اندازد! آنها حضرت موسی را که پیامبری الوالعزم، بسیار رئوف، مهربان و زیبا بود، مختص به قومی کرده اند که دارد آدم می کشد و جالب تر آن است که برای بدنام کردن دیگران در دنیا، آنها را به این قوم منتسب می کنند تا آنجا که برای سرکوب اوکراینی ها هم می گویند آنها یهودی هستند.

وی در بیان یکی از شاخص های ظهور امام زمان (ع) گفت: ظهور اول باید در وجود خود ما اتفاق بیفتد، یعنی اندیشه و عمل ما، انسانی بشود. اگر دیدید که انسانها دارند از مرزهای فردیت، ملیت، نژاد، مذهب و جغرافیا عبور می کنند و فارغ از این ویژگی ها، نسبت به انسانهای عالم، حس نوع دوستی و انسانی دارند، بدانید که ظهور دارد نزدیک می شود.

استاد دانشگاه علم و صنعت از ایران به عنوان مرکز تمدن جهانی یاد کرد و گفت: دو سه هزار سال است که مستکبرین می خواهند ایران را محو کنند اما در داخل هم عده ای هستند که ویی تنها ماموریت آنها از میان برداشتن فرهنگ ایرانی است. ما جانمان را فدای ایران می کنیم و عاشق ایران هستیم اما ناسیونالیست نیستیم و این را نه تنها مرز جدایی و برتری بردیگران نمی دانیم بلکه معتقدیم که یک رحمت الهی، یک فرصت و ظرفیت و مسئولیت است و من امیدوارم که ما ایرانی ها بتوانیم وظیفه و رسالت تاریخی خودمان را به درستی انجام دهیم.

خادم ملت ایران ورود به بازی های سیاسی قدرت های فاسد جهانی پس از گذشت 43 سال از انقلاب را موجب تاسف فراوان دانست و گفت: آمریکا، چین و روسیه با هم تفاهم کرده اند تا نقشه جدیدی را در دنیا پیاده کنند. با عنایت الهی، مردم اوکراین ایستادند و ترمزش را کشیدند. چه در غیر اینصورت تا الان تایوان هم رفته بود و بعد سراغ ایران هم می آمدند. هر کس ظلم به یک فرد یا قومی را تجویز کند، در واقع مجوز ظلم به خود را صادر کرده است. وقتی بپذیریم که به یک بهانه ای، کشوری را مورد حمله قرار دهند، فردا به همان بهانه، به ما هم حمله خواهند کرد و دیگر نمی توانیم از آنها دلیل و توضیح بخواهیم!

وی ایستادن در کنار قدرتهای فاسد جهانی را تقبیح کرد و در پایان سخنان خود گفت: موضع ما این است که سلاحهای کشتار جمعی باید از دنیا برچیده شود. ما اصلا مسابقه تسلیحاتی را قبول نداریم زیرا اگر وارد چنین مسابقه ای شویم به یکی مثل خود آنها تبدیل خواهیم شد. خلاصه حرف پوتین این است که ما چون قدرت و اسلحه داریم حق داریم به دیگران حمله کنیم و ما هم می گوییم تو غلط می کنی! تاریخ شاخ گنده تر از تو را شکسته است. اتکاء به اسلحه، ارزش محسوب نمی شود، بنابراین اصالت قائل شدن برای قدرت، عین شیطان است و کسی که برای قدرت، حقی قائل باشد عین بی دینی است و باید جمع کنند و بروند. تاریخ پر از امپراتوری های مضمحل شده است و ان شاالله بزودی قدرت ها یکی پس از دیگری از زمین پاک خواهندشد.

لینک کوتاه : https://bahargilan.ir/?p=4366

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.